Základom pre úspešné rodinné fotenie je to, aby sme vytvorili prirodzenú a uvoľnenú atmosféru počas jeho priebehu, aby mali fotky nádych autentickosti.

Plánujeme rodinné fotenie

Môžeme fotiť v ateliéri alebo v exteriéri podľa dohody, prípadne s tematickým pozadím na fotenie. Ak máte záujem o tematické rodinné fotenie napríklad valentínske, halloweenske, vianočné, alebo iné, porozprávame sa dopredu o možnostiach, aby sme mali všetko k nemu pripravené. Počas fotenia vás budem usmerňovať, pomôžem vám rozosmiať, alebo inak upútať vaše deti. Dobrá nálada a šťastná rodinka je ideálna kombinácia pre krásne rodinné zábery.

Ako prebieha rodinné fotenie

Rodinné fotenie zahŕňa rôzne kombinácie spoločných záberov rodičov, detí, starých rodičov prípadne iných rodinných príslušníkov a priateľov. Ak sa vopred dohodneme, a budete spĺňať všetky kritériá, môžete si so sebou priniesť aj rodinného miláčika. Takéto fotenia robíme najmä vonku v prírode a dôkladne sa na ne pripravíme.

Kde všade fotíme

Rodinné fotenie realizujeme v ateliéroch, ktoré máme momentálne na dvoch miestach v Bratislave a vo Svätom Jure. V exteriéri fotíme po celom Slovensku. Fotenia mimo Bratislavy zastrešujú naši združení fotografi. Pri každom jednom sa môžete spoľahnúť na profesionalitu a proklientsky prístup.

Komunikujte s fotografom

Pred objednaním sa uistite, že ste sa porozumeli s fotografom ohľadom vašich predstáv, očakávaní a požiadaviek. Diskutujte o rôznych štýloch fotografovania, o oblečení, ktoré si chcete obliecť, a akýchkoľvek špeciálnych požiadavkách, ktoré máte. Môžete si tiež pripraviť niekoľko nápadov na kompozície a scény, ktoré by ste chceli zachytiť. Pokiaľ nemáte konkrétnu predstavu, nechajte sa inšpirovať od nás.

Fotenie škôlkarov

Fotenie škôlkarov rovnako môžeme zaradiť medzi rodinné fotenia. Ide o špecifické fotenie, ktoré je naplánované na celé doobedie. Spolu s asistentmi prinesieme do škôlky všetky potrebné rekvizity, fotopozadia a svetlá, ktoré spoločne pripravíme na fotenie detičiek. Podľa želania rodičov detičky aj obliekame, učešeme a samozrejme, rozosmievame. Sú situácie, že sa nám to aj napriek snahe nepodarí, ale vždy ponúkneme rodičom možnosť dieťatko odfotiť v náhradnom termíne v škôlke, alebo priamo v ateliéri. Z takýchto fotení zvykneme pripraviť aj backstageové video.

Rodinné fotenie v Bratislave

V Bratislave, ale aj v jej okolí je množstvo krásnych miest a scenérií na rodinné fotenie. Tu sú niektoré z našich obľúbených:

STARÉ MESTO

Rodinné fotenie v starom meste a jeho historických uličkách je perfektná voľba. Okrem toho, že tu vytvoríme úžasné zábery, užijeme si historické budovy a úzke uličky ako pozadie na fotografie. Prechádzka po Michalskej ulici, či v okolí hradu poskytne úžasné kulisy pre vaše snímky.

PRI DUNAJI

Dunaj je ďalším pôsobivým pozadím pre vaše rodinné fotenie. Prechádzka po nabreží rieky ponúka také úžasné príležitosti na zachytenie spontánnych a prírodných fotografií s vodou v pozadí ako máloktoré miesto v okolí.

LUŽNÉ LESY

Nádhera! Tu nájdeme vždy unikát a vytvoríme originálny záber čo sa pozadia týka. Deti sa tu výborne fotia, lebo ich zaujíma každý detail, na ktorý v lese natrafia. Takéto fotenie je vždy dobrá voľba.

FOTENIE NA LODI

Tento zážitok si každý radí medzi tie nezabudnuteľné. Odporúča sa pre trošku staršie deti, ktoré už chodia do školy. Počas takéhoto fotenia dbáme vždy na bezpečnosť a dodržiavanie pravidiel. Každý člen posádky dostane záchrannú vestu a musí dodržiavať všetky pravidlá bezpečnosti. S loďkou máme vždy zopár zastávok na odľahlých miestach s plážami kde vieme nacvakať krásne zábery. Rodinné fotenie na lodi sa objednáva minimálne 6 týždňov dopredu a realizuje sa iba v letných mesiacoch počas teplých dní.

Odporúčania na rodinné fotenie

Odporúčame sa na spoločné fotenie farebne zladiť. Výber outfitu je totiž veľmi dôležitý. Nie je nutné byť v úplne rovnakých farbách, skôr sa vyhnúť výraznej farebnosti s rôznymi vzormi. Stačí ak si zvolíte napríklad jeden spoločný vzor alebo farbu, ktorú bude mať každý člen rodiny. Nič nepokazíte zaužívanou klasikou: rifle a jednofarebný top, prípadne biele košele. Výsledný efekt pôsobí elegantnejšie a celkovo krajšie.

Vtipný príbeh z rodinného fotenia

Počas jedného skvelého rodinného fotenia sme boli svedkom najprv malej súrodeneckej šarvátky, ktorá prerástla do slabej bitky a nakoniec sa do toho pridala celá rodina. Samozrejme, že to nebola ozajstná bitka rodičov, ale vznikli z toho geniálne a dosť vtipné fotografie. Rodinka sa na konci dobre zabávala a dokonca nám napísali aj pozitívne hodnotenie 🙂

Poslanie rodinnej fotografie

Rodinná fotografia má špeciálne miesto v našich albumoch a slúži ako nadčasová pripomienka lásky, smiechu a spomienok zdieľaných s našimi blízkymi. Či už sme si nafotili formálne portréty alebo úprimné momentky vytvorené počas každodenných činností, rodinné fotografie zachytávajú to najdôležitejšie z našich vzťahov. Nachádzame v nich putá, ktoré nás kedysi spájali, alebo stále spájajú. 

Správanie sa pred fotoaparátom

Niektorí členovia rodiny môžu cítiť nervozitu alebo neistotu pred fotoaparátom a to môže ovplyvniť ich výraz a postoj na fotkách. Snažíme sa vždy vytvoriť uvoľnenú a priateľskú atmosféru počas rodinného fotenia, aby sa všetci členovia rodiny cítili pohodlne a prirodzene pred objektívom.

Rodinné fotenie a deti

Fotenie s deťmi je takmer vždy nepredvídateľné. Okrem toho, že fotenie deti vyčerpáva a tie sú potom unavené a nepokojné, mnohokrát ich ani nebaví. Je dôležité deti zabaviť, udržať ich pozornosť a mať s nimi trpezlivosť. Vždy reagujeme na potreby detí a snažíme sa každú vzniknutú situáciu aj s pochopením vyriešiť.

Koordinácia harmonogramov

Rodinné fotenie môže byť logistickou výzvou, najmä ak sú členovia rodiny zaneprázdnení svojou prácou, školou a inými záväzkami. Koordinácia času a miesta stretnutia pre všetkých môže byť náročná, ale je dôležitá ak chceme rodinné fotenie zrealizovať.

Oslava míľnikov a spomienok

Rodinné fotografie slúžia ako vizuálna časová os našich životov, dokumentujú míľniky, ako sú svadby, promócie, narodeniny a rodinné dovolenky. Každá fotografia rozpráva príbeh, uchováva vzácne spomienky a umožňuje nám znovu sa vrátiť k chvíľam radosti, lásky a spolupatričnosti, kedykoľvek listujeme stránkami našich rodinných fotoalbumov.

Posilnenie rodinných väzieb

Proces stretávania sa na rodinnom fotení podporuje pocit jednoty a spojenia medzi členmi rodiny. Od koordinácie oblečenia až po pózovanie pre skupinové zábery, rodinná fotografia poskytuje rodinám príležitosť stretnúť sa, zasmiať sa a vytvoriť si spolu nové spomienky.

Zachytenie autentických momentov

Zatiaľ čo pózované rodinné portréty sú nadčasovou klasikou, niektoré z najcennejších rodinných fotografií sú tie, ktoré vznikli počas úprimných momentov každodenného života. Či už ide o spontánnu hru, spoločné jedlo pri jedálenskom stole alebo nežné objatie medzi generáciami, úprimné rodinné fotografie zachytávajú autentickosť a emócie našich vzťahov. 

Zachovanie rodinnej histórie

Rodinné fotografie slúžia ako vizuálny záznam našej rodinnej histórie, ktorý zachováva tváre a príbehy našich predkov pre budúce generácie. Prostredníctvom starých rodinných portrétov môžeme sledovať našu líniu, spojiť sa s naším dedičstvom a lepšie spoznať cestu, ktorá nás priviedla tam, kde sme dnes.

Rodinné fotenie ako dedičstvo

Rodinné fotografie sú viac než len obrázky; sú to vzácne dedičstvá, ktoré sa dedia z generácie na generáciu. Či už ide o zarámované výtlačky hrdo vystavené na stenách našich domovov alebo starostlivo zachované albumy zastrčené v podkroví, rodinné fotografie slúžia ako hmatateľné prepojenie s našou minulosťou a zanechávajú nám odkaz od našich predkov.

Informácie k rodinnému foteniu

V ateliéri máme k dispozícii šaty, topy, vlasové a iné doplnky pre dievčatká a elegantné kravatky pre malých chlapcov. Všetky špecifické fotenia, či už na lodi, alebo v inom teréne sa dohodnú vopred aj s podmienkami.

Klasické rodinné fotenie trvá približne 45 – 90 minút podľa počtu osôb, tém a objednaných fotografií.

Výsledné fotografie vám odovzdáme elektronicky, alebo na požiadanie aj v tlačenej verzii. Cenovú ponuku nájdete na tomto linku: cenová ponuka rodinné fotenie.

Záver

V rýchlom svete plnom prchavých momentov nám poskytuje rodinné fotenie prostriedok na zachytenie a zachovanie nadčasových väzieb, ktoré nás spájajú. Či už ide o pózované portréty alebo úprimné momentky, každá rodinná fotografia slúži ako dôkaz lásky, smiechu a spomienok, ktoré sme zdieľali s tými, na ktorých najviac záleží. Vážme si teda každý okamih, zachyťme každý úsmev a oslavujme krásu rodiny prostredníctvom umenia fotografie.