Medzi moje najobľúbenejšie fotenia patrí fotenie aktov, pri ktorom je najdôležitejším faktorom správne nasvietenie. Väčšinou fotíme pred tmavým pozadím, ktoré dodáva výslednej fotografii krásny intímny rozmer. Svetlé pozadie je vhodné vtedy, keď má klient záujem o viac presvietené fotografie, ktoré aj viac odkrývajú. Fotenie aktov je zamerané na postavu, ktorú svetelne olemujeme tak, aby jeho výsledkom bol luxusný obraz krásne tvarovanej a nasvietenej postavy.  Podľa zadania klientky zviditelníme viac alebo menej aj tvár.

Práve fotenie aktov je veľmi vyhľadávaným fotením, pri ktorom je nevyhnutný príjemný pocit, uvoľnenosť a dobrý vzájomný vzťah fotografa a klientky. V našom ateliéri sa takýto vzťah snažíme vytvoriť, aby atmosféra pri fotení aktov bola uvoľnená a aby si to klientka aj užila a cítila sa komfortne. Pri fotení aktov som aj z týchto dôvodov sama s klientkou bez prítomnosti asistenta, či vizážistky. Najvhodnejším oblečením je spodné prádlo, alebo hodvábne, či čipkované doplnky, ktorých časti môžu výslednú fotografiu spestriť, či zvýrazniť. Pokiaľ si klientka výsledok želá menej presvetlený odporúčam fotiť bez akéhokoľvek prádla, pretože práve ramienka, či jeho iné časti môžu vo výsledku pôsobiť rušivo. Preto je dôležité pred samotným fotením sa porozprávať o očakávaniach klienta. V prípade, že klient nemá presnú predstavu, rada odprezentujem možnosti, ktoré fotenie aktov ponúka a poradím pri jeho výbere.

Fotenie aktov je vhodné ako darček pre samotnú klientku. Je to niečo, čo si zachová a bude mať pre ňu samotnú hodnotu v budúcnosti, alebo tiež môže takýmto darčekom obdarovať svojho partnera. Takisto opačne, ak si partner želá vlastniť krásne zábery svojej polovičky, môže jej fotenie aktov darovať a je to zároveň darček pre oboch partnerov.

Fotenie aktov trvá približne od 45 minút po niekoľko hodín, podľa počtu fotografií, ktoré si klientka vyberie a tiež podľa tematického miesta a náročnosti stylingu. Počas fotenia ju usmerňujem v polohách, výrazoch a gestách. Každej jednej venujem dostatok času a to toľko, aby bola s výsledkom spokojná. Na požiadanie zabezpečujem profesionálnu vizáž a úpravu vlasov pre klientku a tiež fotenie v hoteloch, wellnesoch, či iných tematických priestoroch.

Výsledné fotografie dodávam elektronicky, alebo na požiadanie aj v tlačenej verzii.