Fotenie domácich miláčikov je čoraz väčším hitom. Tak ako fotografie s inými členmi rodiny, aj zvieratká sú jej súčasťou a milovníci psov, mačiek, dokonca hadov radi zvečňujú svoje puto s nimi aj vo forme fotografií.

Najčastejšie fotíme psíkov, ale pred objektívom sme mali aj krásneho hada, zajačika, či kocúrika. Fotenie psíkov, mačiek, či iných zvieratiek je veľmi špecifické a aj z dôvodu bezpečného priebehu je nutné takéto fotenie odkonzultovať s fotografkou. Fotíme v exteriéri, ale po dohode aj v ateliéri.

Plánovanie fotenia domácich miláčikov

Pred naplánovaním fotenia domáceho miláčika by ste mali mať na pamäti, že zodpovednosť za jeho správanie pri fotení nesiete vy. Ideálne je, ak máte zvieratko dlhšie a poznáte jeho povahu, viete s ním manipulovať tak, aby fotenie s ním mohlo prebehnúť bez akýchkoľvek problémov. Z prirodzených dôvodov sa fotenie domácich miláčikov nemôže naťahovať a jeho relizáciu je nutné stihnúť v čo najkratšom čase. Väčšinou trvá do 1 hodiny, ale mali sme aj fotenie viacerých výstavných kúskov s aranžovaním, ktoré trvalo 3 hodiny.

Rozkošný svet domácich miláčikov

V zhone moderného života je jednou z radostí aj prítomnosť našich milovaných domácich miláčikov. Či už sú schúlené pri našich nohách, vítajú nás vrtiacimi chvostmi, spokojne mrnčia v našom lone alebo nás iba čakajú v domácnosti. Tieto naše lásky majú pozoruhodnú schopnosť rozjasniť naše dni a obohatiť nejednu fotografiu. 

Zdravotné prínosy domácich miláčikov

Fotenie domácich miláčikov realizujeme často a to nielen spoločne s rodinnými príslušníkmi, deťmi či s celou rodinou, ale aj samostatne. Spolunažívanie s domácimi zvieratkami nám prináša množstvo zdravotných benefitov. Vrátane zníženej úrovne stresu, nižšieho krvného tlaku a zlepšenej duševnej pohody nás obdarúvajú láskou. Či už ide o poskytovanie emocionálnej podpory jednotlivcom s problémami duševného zdravia alebo slúžiace ako terapeutické zvieratá v nemocniciach a opatrovateľských domoch, domáce zvieratá majú pozoruhodnú schopnosť liečiť a utešovať tých, ktorí to potrebujú. Toto sú tiež dôvody prečo na spoločných záberoch nesmú chýbať!

Aké fotenia domácich miláčikov sme realizovali?

SO PSÍKMI

Áno, najčastejšie sme sa stretli na fotení so psíkmi. Áno, najčastejšie sme sa stretli na fotení so psíkmi. Fotografovanie psov je tak trochu aj oslava špeciálneho puta, ktoré zdieľame s našimi psími spoločníkmi. Pochopením ich duše, výberom správnych nastavení a zachytením momentov akcie a emócií spoločne vytvárame nadčasové fotografie, ktoré slúžia ako vzácne pripomenutie radosti, lásky a spoločnosti, ktoré každý deň prinášajú do našich životov. 

S MAČKAMI

Fotografovanie mačiek je úplne iné ako fotenie psíkov. Je to umenie, ktoré si vyžaduje trpezlivosť, pozorovanie a hlboké navnímanie týchto záhadných tvorov. Od ich ladných pohybov až po ich zvedavé výrazy, každý okamih s mačkou predstavuje príležitosť zachytiť jedinečný a podmanivý záber. Fotografovanie týchto domácich miláčikov je rovnako o spojení s nimi. Ku každému foteniu pristupujeme s trpezlivosťou, kreativitou a otvoreným srdcom. Výsledné fotografie vám ukážu jedinečný šarm a osobnosť vášho mačacieho spoločníka.

S HADMI

S hadmi sme tiež už fotili niekoľkokrát. Pri takomto fotení uprednostňujeme bezpečnosť a rešpekt k zvieraťu. Vždy sa uistíme, že pracujeme s hadom, s ktorým sa pohodlne manipuluje a fotografuje, a rovnako s ním zaobchádzame jemne a opatrne. Pri každom takomto fotení si zabezpečujeme aj odborný dozor a manipuláciu. Väčšinou sa jedná o fotenie glamour, alebo iné špecifické fotenie.

Vtipný zážitok z fotenia s domácim miláčikom

Mali sme v ateliéri zajačika – pretekára. Dievčatko sa chcelo vyfotiť so svojim miláčikom, ale ten sa na poslednú chvíľu rozhodol, že ju trošku popreháňa! Mali sme zážitok všetci, pretože nám dalo zabrať až sme ho chytili. Výsledok bol ale nádherný! Zajačik bol mierne vystrašený a na fotografiách mu to dodalo veľmi rozkošný výraz. Konečná radosť bola na všetkých stranách.

Náhodný zvierací model

Toto fotenie sa síce odohralo v Dubaji priamo pri sídle kráľovskej rodiny, ale bolo nezabudnuteľné! Pôvodný plán fotenia boli športové fotografie pri parku a bežeckej dráhe kam sa prišiel popredvádzať nádherný páv. Také predstavenie sme videli aj s klientkou po prvýkrát v živote. Dokonca sme niečo z neho aj zaznamenali! Táto spomienka nám zostane navždy v pamäti.

Náhodní spoločníci na fotenie

Pri fotení rodinky s deťmi pri jazere nečakane ku brehu priplávali labute a kačky. Niektoré dokonca vyšli z vody a tak dotvorili scenériu o akej sa nám v úvode ani nesnívalo. Výsledok bol nad očakávania všetkých zúčastnených.

Spoločná zábava

Fotenie s domácimi miláčikmi je zábavnou aktivitou, ktorá umožňuje vytvárať spomienky a zdieľať radostné momenty so svojimi zvieracími spoločníkmi. Je to príležitosť na vytvorenie vzácnych a nezabudnuteľných záberov, ktoré môžete s radosťou prezerať aj v ďalekej budúcnosti.

Väzba a puto

Fotografie s domácimi miláčikmi umožňujú zdokumentovať a posilňovať väzbu a puto medzi vami a vaším zvieracím priateľom. Tieto fotografie zachytávajú osobnosť a šarm vášho miláčika a slúžia ako spomienka na to, ako dôležitý je váš vzťah.

Vzácne momenty

Každý deň so svojim domácim miláčikom prináša nové a vzácne momenty, ktoré stojí za to zachytiť. Od hravých chvíľ až po kľudné okamihy oddychu, fotografia umožňuje zachytiť rôznorodosť emócií a správania vášho zvieraťa.

Spomienky na dlhé roky

Fotografie s domácimi miláčikmi slúžia ako trvalá pamiatka na spoločné chvíle a udalosti. S ich pomocou si môžete uchovať spomienky na mladistvé a hravé roky vášho zvieraťa aj na ich zrelé a pokojné obdobie a vaše spoločné chvíle.

Rozširovanie komunity

Zdieľanie fotografií svojich domácich miláčikov na sociálnych sieťach umožňuje rozšírenie komunity milovníkov zvierat a zdieľanie spomienok s ďalšími ľuďmi, ktorí majú podobnú vášeň a záujmy. Okrem iného môžete vďaka foteniu s domácim miláčikom nadviazať nové priateľstvá.

Umocňovanie povedomia o zvieratách

Fotografie s domácimi miláčikmi môžu tiež slúžiť na šírenie osvety o dôležitosti starostlivosti o zvieratá a rešpektu k nim. Zdieľanie krásnych a pozitívnych záberov vášho zvieraťa môže inšpirovať ľudí k zodpovednej starostlivosti o svojich domácich miláčikov.

Riziká fotenia s domácimi miláčikmi

Fotenie s domácimi miláčikmi môže byť zábavnou a obohacujúcou skúsenosťou, no je dôležité si uvedomiť aj určité riziká spojené s touto aktivitou. Medzi niektoré patria aj tieto:

BEZPEČNOSŤ ZVIERAT A ĽUDÍ

Niektoré zvieratá môžu mať nepredvídateľné správanie, najmä keď sú nervózne alebo podráždené. Pri fotení s väčšími alebo exotickými zvieratami je dôležité zvážiť riziko možného napadnutia alebo útoku. Preto je dôležité mať dostatočnú znalosť správania a potrieb takéhoto tvora a vždy rešpektovať jeho osobnosť a pohodu.

ALERGICKÉ REAKCIE

Niektorí ľudia môžu byť alergickí na zvieraciu srsť, sliny alebo iné alergény, čo môže spôsobiť nepríjemné alergické reakcie, ako sú kožné vyrážky, kýchanie alebo dýchacie ťažkosti. Pred fotením s domácimi miláčikmi je dôležité zistiť, či má niekto z tímu na zvieratá alergiu.

STRES PRE DOMÁCICH MILÁČIKOV

Niektoré zvieratká môžu pociťovať stres alebo úzkosť v neznámom prostredí alebo pri manipulácii s fotoaparátom. Je dôležité rešpektovať hranice svojich zvierat a nevystavovať ich zbytočnému stresu. Preto je zo strany majiteľa domáceho miláčika potrebné trpezlivo pracovať s ním vopred a pripraviť ho na takúto manipuláciu, aby sa všetci cítili pohodlne a bezpečne.

FYZICKÉ RIZIKÁ PRI FOTENÍ DOMÁCICH MILÁČIKOV

Pri niektorých typoch fotografovania s domácimi miláčikmi ako je napríklad fotenie s veľkými psami alebo exotickými zvieratami, môže existovať riziko fyzických zranení pre fotografa alebo zvieratá. Pri manipulácii s domácimi miláčikmi je dôležité dodržiavať bezpečnostné opatrenia a minimalizovať riziko zranení.

ZNEPOKOJENIE DOMÁCEHO MILÁČIKA

Používanie blesku alebo hlasné zvuky z fotoaparátu môžu rovnako znepokojovať niektoré zvieratá a spôsobiť im úzkosť alebo stres. Pri fotení s domácimi miláčikmi je dôležité minimalizovať použitie blesku a snažiť sa zachovať pokojné a príjemné prostredie. Ak je to možné, uprednostňujeme fotenie v exteriéri.

INTÍMNA ZÓNA

Niektoré zvieratá majú svoju „intímnu zónu“ a môžu sa cítiť nepríjemne, ak sú príliš blízko iných osôb, alebo ak s nimi manipulujeme. Je dôležité, aby sme rešpektovali osobné hranice každého zvieratka a nezasahovali do ich priestoru bez ich súhlasu, alebo bez asistencie majiteľa.

Informácie k foteniu domácich miláčikov

Vždy treba zvážiť všetky riziká a pripraviť sa na fotenie s domácimi miláčikmi s ohľadom na ich bezpečnosť a pohodu, aby bola skúsenosť príjemná a bezpečná pre všetkých zúčastnených.

Výsledné fotografie dodávame elektronicky, alebo na požiadanie aj v tlačenej verzii.

Cenu za fotenie domácich miláčikov vám pripravíme na mieru podľa náročnosti a typu fotenia.

Záver

Vo svete plnom výziev a neistôt poskytuje láska a spoločnosť našich domácich miláčikov maják nádeje a radosti. Od hravých šteniatok a mačiatok až po jemné mrnčania starších mačiek a psov, či iných spoločníkov, každý okamih zdieľaný s nimi je vzácnym darom, ktorý si treba vážiť a vychutnávať. Oslávme teda roztomilý svet domácich miláčikov a nesmiernu radosť, ktorú nám prinášajú každý deň do života aj takouto spoločnou udalosťou ako je fotenie.