Tehotenské fotenie plánujeme v akomkoľvek štádiu tehotenstva kedy je už bruško vidieť. Záleží samozrejme na okolnostiach.

Tehotenské fotenie je špeciálny okamih, ktorý zachytáva krásu a zázrak tehotenstva. Pri fotení tehotenstva je dôležité vytvoriť pohodlné a príjemné prostredie pre očakávajúcu matku a zabezpečiť, aby sa cítila krásna a sebaistá.

Kedy dohodnúť tehotenské fotenie

Dôležitý je zdravotný stav nastávajúcej mamičky a to ako sa ona sama cíti. Ak si počas tehotenstva plánujete iba jedno fotenie, potom je ideálnym obdobím tehotenstvo v okolí 33. týždňa. Vtedy je už bruško výrazne vidieť a ešte stále je mamička v bežnom pracovnom nasadení. Vo vysokom štádiu tehotenstva zvykne bruško klesať a tiež je možné, že sa fotografovanie z rôznych dôvodov nemôže uskutočniť, preto ho netreba odkladať na poslednú chvíľu.

Voľba vhodného miesta na tehotenské fotenie

Miesto na tehotenské fotenie vyberáme pre nastávajúcu mamičku tak, aby bolo pre ňu osobné a významné. To môže byť miesto, kde trávila veľa času počas tehotenstva, ako jej obľúbený park, pláž alebo miesto, kde sa stretávala s partnerom. Rovnako venujeme pozornosť svetelným podmienkam a snažíme sa využiť prírodné svetlo, ktoré je pre fotenie najkrajšie. Nádherne ukážu zábery pri oknách, kde je dostatok svetla a zachytíme aj jemné detaily a odtiene tehotenského bruška.

Oblečenie a líčenie na tehotenské fotenie

Oblečenie a líčenie na tehotenské fotenie závisí od predstavy a vkusu budúcej mamičky. Tehotenské fotografie fotíme na rôzne štýly od elegantných, bláznivých, partnerských až po tehotenské akty. Pokiaľ nemáte špecifickú predstavu o tom, aký motív si vybrať, obráťte sa na nás a my vám radi poradíme. V každom prípade však platí, že upravená mamička je tá najkrajšia. Na požiadanie zabezpečujeme pre klientky profesionálnu vizáž a úpravu vlasov. V prípade vhodného počasia môžeme fotiť aj v exteriéri.

Experimentujeme s polohami

V rámci možností každej klientky experimentujeme s polohami, ktoré zdôraznia jej tehotenský nádych a krásu. Skúšame ležiace, sediace aj stojace pozície, ktoré zachytávajú rôzne uhly a perspektívy. Ak má klientka už deti, ktoré sa zúčastnili fotenia – tieto tiež začleňujeme a polohy prispôsobujeme aj im. Svoje miesto v celom procese má samozrejme aj nastávajúci otecko.

Tehotenské akty

Tehotenské akty sa stávajú čoraz častejšie vyhľadávaným tehotenským štýlom. Výsledné fotografie zachytávajú unikátnym spôsobom krásu tehotenstva a tela ženy v tomto období. Aj keď takéto fotografie sú veľmi emotívne a artistické, dodržiavame tu určité zásady a etické normy. Rozdieľ medzi klasickým fotením aktov a tehotenskými aktami tu v istej miere vnímame.

Pohodlie budúcej mamičky

Pri každej príprave a pózovaní sa uistíme, že sa klientka cíti pohodlne a bezpečne. Pýtame sa jej ako sa cíti, či nemá obavy, vyhýbame sa zbytočným odhaleniam a rešpektujeme jej hranice počas celého priebehu fotenia. Je dôležité, aby sa cítila pohodlne a sebavedome.

Doplnky a rekvizity na tehotenské fotenie

Na spestrenie fotografií používame doplnky a rekvizity, ktoré im dodajú osobitný šmrnc a štýl. Používame kvety, šatky, náhrdelníky či dekorácie s tematikou tehotenstva. Ak rodičia vedia pohlavie svojho dieťatka, celú tematiku vieme orientovať týmto smerom. Rovnako ak rodičia majú nejakú špecifickú záľubu, profesiu alebo inklinujú ku konkrétnemu športu, môžeme tento fakt tiež zúžitkovať pri stylingu tehotenskej fotografie.

Tehotenské fotenie s kvetmi

Tehotenské fotenie s kvetmi je nádherný a romantický spôsobom, ako zachytíme krásu a zázrak tehotenstva spojeného s prírodou. S kvetmi fotíme aj v ateliéri a tento štýl je potrebné objednať dopredu, aby sme zabezpečili vhodnú kvetinovú výzdobu. Kvetinová kombinácia prináša do fotografií jemnosť, harmóniu a symboliku nového života.

Tehotenské fotenie s partnerom

Tehotenské fotenie s partnerom je tiež jeden zo spôsobov, ako zachytiť krásu tehotenstva a zdieľať tento jedinečný okamih v živote s vaším milovaným. K takémuto foteniu je veľmi dôležité zladiť outfity. Môžete sa rozhodnúť pre koordinované oblečenie, ktoré ladí s farbami prírody, alebo zvoliť jednoduché a elegantné kúsky, ktoré vyjadrujú osobnosti partnerov. Je pekné, keď žena má na sebe nejaký doplnok, ktorý zvýrazní eleganciu, či inak vyznie na fotografii a zvýrazní, že má bruško. Najdôležitejšie je užiť si tento špeciálny okamih spoločne a zároveň vytvoriť fotografie, ktoré zostanú vašimi spomienkami navždy. Buďte prirodzení a autentickí a nezabúdajte na to, že fotenie má byť zábavné a príjemné pre oboch.

Tehotenské koláže

Aj vám sa páčia kompozície už s narodeným dieťatkom v náručí, ktoré kopírujú tehotenskú pózu? Ak máte záujem o takéto koláže, myslite na fototermín v predstihu! Je potrebné všetko vymyslieť a doladiť aj s doplnkami tak, aby bol výsledok podľa vašej predstavy. A aby sa to všetko stihlo a zabezpečilo včas, je potrebné hneď na začiatku dohodnúť oba termíny na fotenie. Jeden ešte s bruškom a druhý čo najskôr po narodení dieťatka. V takomto prípade myslíme aj na flexibilitu druhého termínu a nechávame si na takúto alternatívu priestor aj v jeho okolí.

Tehotenské fotenie počas celého tehotenstva

Máte jedinečnú príležitosť zachytiť profesionálne fotografie s bruškom počas celého tehotenstva. Spolu sa zúčastníte 3 fotení v priebehu vášho tehotenstva a vo výsledku dostanete zábery s rôznymi veľkosťami vášho bruška. Ak si objednáte takéto „multi“ fotenie dopredu, účtovať vám budeme iba cenu za jedno fotenie plus počet fotografií z každého. Ak k tomu pridáte aj fotenie novorodenca, prispôsobíme pózy na fotografiách v tehotenstve s pózou s bábätkom a na záver vám vytvoríme aj koláž so všetkých záberov. Po dohode pridáme vami zvolený text a máte pohľadnicu pre svojich blízkych. Ak máte o tento druh fotení záujem, je nutné ho objednať dopredu ešte pred prvým fotením.

Tehotenské fotenie v spodnom prádle

Áno, aj tehotenské fotenie v spodnom prádle je obľúbeným motívom budúcich mamičiek. Je to osobný a krásny spôsob, ako zachytiť výnimočnosť a zázrak tehotenstva. Tieto fotografie sú veľmi intímne a slúžia ako pamiatka na špeciálnu fázu v živote partnerov. Pri fotení venujeme špeciálnu pozornosť detailom. Pri výbere spodného prádla si zvoľte kúsky, v ktorých sa cítite pohodlne a sebavedome. Môžete sa rozhodnúť pre jemné a prírodné materiály ako čipka, hodváb alebo bavlna, ktoré zvýraznia vaše krivky a dôraz kladú na krásu tehotenstva. Čo sa týka farebnosti prádla – všetky farby sú prípustné, záleží tiež na vkuse a možnostiach budúcej mamičky. Čierne spodné prádlo krásne ukáže na čiernom pozadí, naopak bledé a farebné odporúčame k svetlejšiemu pozadiu. Nevylučuje sa ani kombinácia oboch. Krásne ukáže voľné čipkované bolerko, alebo top, ktorý vieme aranžovať okolo bruška. Na požiadanie klientky pripravíme doplnky priamo z ateliéru.

Zachytávame emócie

Pri tehotenskom fotení dávame priestor spontánnym a emotívnym momentom, ktoré očakávajúca matka prejavuje aj reakciami na tehotenstvo. Častokrát pri sprevádzaní a navigácii mamičky počas fotenia sa spoločne zasmejeme a práve takéto zábery môžu byť nesmierne silné a výnimočné.

Komunikácia s klientkou

Počas celého fotenia komunikujeme s klientkou a spolupracujeme spoločne na dosiahnutí želaných výsledkov. Vytvárame prostredie, v ktorom sa cíti podporovaná a uvoľnená. Pri spoločnom rozhovore sa častokrát dopracujeme k novým nápadom, ktoré sú výsledkom komunikácie a spoločnej kreativity.

Informácie k tehotenskému foteniu

Výsledné fotografie dodávame elektronicky, alebo na požiadanie aj v tlačenej verzii. Máme tiež v ponuke originálne kúsky ako ručne vyrobené drevené krabičky s gravírovaním a usb kľúčom, ktoré klienti používajú v prípade, že chcú takéto fotgrafie darovať blízkym.

Ak máte záujem o koláže z tehotenského fotenia z viacerých období, alebo o koláž s bruškom a bábätkom musíme sa dohodnúť vopred, aby sme mohli tematicky pripraviť už prvé fotenie.

Záver

Tehotenské fotenie je špeciálnou príležitosťou na zachytenie krásy a zázraku tohto obdobia v živote ženy. S citom pre detaily, kreativitou a porozumením potrebám očakávajúcej matky vytvárame krásne a nezabudnuteľné fotografie, ktoré budú pre ňu vzácne spomienky tak ako aj pre celú rodinu.