Už samotný názov glamour z anglického slova pôvab nám naznačuje, čo glamour fotenie vystihuje. Zachytáva krásu, pôvab a príťažlivosť. Glamour je koncept spojený s luxusom, eleganciou a atraktivitou.

Glamour sa vyskytuje vo fotografii, móde, filmoch, hudbe a životnom štýle. Glamourózne štýly odrážajú luxus a eleganciu, glamourózne udalosti a podujatia sú spojené s prestížou a exkluzivitou.

Čo je to glamour fotenie

Glamour fotenie je niečo odlišné, vo všeobecnosti spojené s luxusom a atraktívnym štýlom. Je to štýl fotografovania zameraný na zachytenie subjektu vo veľmi atraktívnom a elegantnom svetle. Tento štýl sa často používa na vytvorenie krásnych a pôsobivých portrétov, ktoré zdôrazňujú krásu a šarm fotografovanej osoby.

Na čo kladieme dôraz pri glamour fotení

Hlavný dôraz kladieme na modelku aj keď väčšinou má na sebe krásne módne, alebo inak výstredné oblečenie. Na rozdiel od módnej fotografie, oblečenie pri glamour nie je ústredným motívom. Modelka je oblečená, ale fotografia vo výsledku má nádych jemnej erotiky, či sexuálneho napätia. Ide o luxusnú fotografiu, na ktorej klientka ukáže seba ako krásnu a zvodnú bez toho, aby sa odhaľovala.

Glamour fotenie – miesta na fotenie

Glamour fotenie väčšinou fotíme v interiéri na pohovke, alebo v zariadenej obývačke, či na iných tematických miestach ako kúpeľňa, hotelová izba, alebo v priestoroch wellness. Zladíme outfit, vizáž a priestor. Skvelám doplnkom je zrkadlo, kvety, či iné originálne doplnky.

Komunikácia s fotografom

Komunikácia medzi fotografom a modelkou je kľúčová pre dosiahnutie želaných výsledkov. Je dôležité jasne komunikovať svoje predstavy a očakávania, ako aj byť otvorený na realizáciu nových nápadov. Nebojte sa otvorene rozprávať o svojich predstavách, ktoré s dobrou a včasnou prípravou vieme zrealizovať. Spolupráca a vzájomná dôvera sú kľúčom k úspechu v glamour fotení.

Osvetlenie pre glamour

Osvetlenie hrá kľúčovú úlohu vo fotení glamour a môže mať významný vplyv na výsledný efekt fotografií. Použitie mäkkého a rovnomerného osvetlenia pomáha vytvoriť plynulé a atraktívne tieňovanie, ktoré zdôrazňuje krásu a štruktúru pokožky.

Pózy a výraz tváre

Pri fotení glamour je dôležité vybrať vhodné pózy, ktoré vytvárajú sexy línie a siluety. Tieto pózy by mali zdôrazňovať krivky a línie tela modelky a vytvárať atraktívny a elegantný vzhľad. Výraz tváre je ďalším dôležitým aspektom pri fotení glamour. Modelka by mala mať prirodzený a sebavedomý výraz, ktorý vyjadruje krásu a šarm.

Glamour fotenie pre mužov

Glamour fotenie pre mužov prináša jedinečnú príležitosť prekročiť hranice tradičných konvenčných portrétov a zachytiť ich v jedinečných a atraktívnych záberoch, ktoré zdôrazňujú ich šarm, sebavedomie, osobnosť, či postavu. Aj keď je pravdou, že vysoké percento objednávok na glamour fotenie máme od žien, toto fotenie využívajú aj muži.

Elegantný a štýlový portrét

Muži očakávajú od fotenia glamour niečo v štýle elegantného portrétu. Napríklad oblečený v elegantnom obleku, so zasnívaným pohľadom do diaľky. K tomu jemné osvetlenie, ktoré zdôrazňuje jeho obrysy tváre a vytvára tajomnú atmosféru. Model pôsobí sebavedome a elegantne, čo dodáva takémuto záberu silu a sofistikovanosť. Pozadie ladíme skôr do tmavých farieb.

Mystický portrét

Alebo niečo na iný štýl. Muž sedí v starom kresle so zahaleným pohľadom. Osvetlenie dotvára celú atmosféru hrou svetla a tieňov, čo pridáva celej scéne dramatickosť. Model má tajomný výraz tváre, čo dodáva záberu mystický nádych.

Párové glamour fotenie

Párové glamour fotenie prináša jedinečnú príležitosť zachytiť krásu a intimitu vzťahu medzi dvoma osobami. Tento štýl fotografovania zdôrazňuje eleganciu, romantiku a emocionálnu pripútanosť medzi partnermi. Pred fotením je dôležité skoordinovať oblečenie a styling oboch partnerov, aby sa vzájomne dopĺňali a vytvárali harmonický celok. Výber farieb, vzorov a štýlov by mal byť zohľadnený podľa toho, aký efekt chcete dosiahnuť. Výsledkom sú romantické a intímne zábery, ktoré odrážajú vzájomnú lásku a oddanosť.

Aký vek je vhodný pre glamour fotenie

Vek nie je obmedzením pre glamour fotografiu. Tento štýl fotografovania môže byť prispôsobený a upravený tak, aby vyhovoval ľuďom rôzneho veku. Pre mladých ľudí môže byť glamour fotografia zameraná na zachytenie ich mladistvého štýlu, energie a sebavedomia. Pre dospelých to môže byť príležitosť prezentovať ich zrelosť, sebavedomie a eleganciu. Dokonca aj starší ľudia môžu mať svoje miesto v glamour fotení. Pre nich je takéto fotenie výzva zachytiť krásu, múdrosť a životnú skúsenosť. Zväčša sú to intímne a dojímavé portréty, ktoré odrážajú každého životný príbeh, prípadne úspechy.

Deti a glamour fotenie

Fotografovanie detí v glamour štýle môže byť zábavnou a kreatívnou skúsenosťou, ktorá zachytí ich nevinnosť, hravosť a jedinečný šarm. Pri tvorbe fotografií glamour detí obzvlášť dbáme na ich pohodlie a dôstojnosť. Fotíme malé modelky, tanečníčky, či baletky a dbáme najmä pri použití make-upu, aby bol jemný a zachoval dievčatám prirodzené rysy a jemnosť v tvári.

Rodinné glamour fotenie

Glamour fotografia nie je obmedzená len na jednotlivcov či páry, ale týka sa aj rodín. Je to ojedinelejšie, ale aj rodiny mávajú záujem o nafotenie takéhoto štýlu fotiek. Chcú mať pohodové portréty, ktoré zdôrazňujú ich lásku a pripútanosť. Takéto portréty fotíme na špecifických miestach podľa dohody a možností klientov.

Glamour fotenie – postprodukcia

Po samotnom fotení robíme postprodukciu na úpravu a zlepšenie fotografií. To zahŕňa úpravy farieb, retušovanie nedostatkov a zjemnenie pokožky, aby sme dosiahli dokonalý výsledok. Pri fotení glamour je prípustné použiť viec retuše a efektov ako napríklad pri biznis fotení. Vždy však s mierou a s prihliadnutím na požiadavky klientov. Výsledok takéhoto fotenia býva naozaj jedinečný.

Zážitky počas glamour fotenia

Počas fotenia nadviažeme zaujímavé známosti. Raz sme fotili v podniku, kde sa modelka zoznámila so skupinou burlesiek, ktoré tam mali neskôr vystúpenie. Tento zážitok celý priebeh fotenia natoľko spestril, že sme nasnímali aj spoločné fotografie s tanečnicami, z ktorých jej jedna dokonca požičala krásny sexy kostým. Toto stretnutie bolo ich prvé, nie však posledné, pretože dáma začala navštevovať aj burlesque tréningy.

Oblečenie na glamour fotenie

Pri hľadaní vhodného oblečenia na glamour fotenie sa niekedy stretávame aj navonok s bizarnými kúskami, ktoré ale fotografiu vedia spestriť. Môže ísť o širokú škálu nezvyčajných a výrazných štýlov, ktoré si ľudia vedia predstaviť. Patria sem extravagantné kostýmy, ktoré majú veľké perie, nápadné masky alebo kostýmy inšpirované postavami z filmového sveta.

Futuristické oblečenie

Toto oblečenie obsahuje moderné a futuristické prvky, ako sú lesklé materiály, kovové detaily a geometrické tvary. Môže zahŕňať aj svetelné prvky integrované do oblečenia. Niekedy sú to až provokatívne a kontroverzné outfity, ktoré mimo fotenia vzbudzujú pozornosť a vyvolávajú diskusiu.

Recyklované oblečenie

Tento štýl oblečenia obsahuje recyklované materiály a predmety, z ktorých sú vytvorené unikátne a originálne dizajny. Ide o kombináciu rôznych textílií, farieb a vzorov, ktoré spolu vytvárajú zaujímavé a nezvyčajné kúsky. Fotili sme napríklad v šatách, ktoré boli vytvorené z novín a pofarbené. Na fotografii vyzerali veľmi luxusne a vôbec nebolo materiál poznať.

Šaty inšpirované prírodou

Ako už názov napovedá, ide o štýl oblečenia, ktorý je z materiálov pochádzajúcich priamo z prírody. Môžu to byť šaty z imitácie trávy, kvetinové korzety alebo oblečenie zdobené prírodnými materiálmi ako lístie, kvety a perie.

Glamour fotenie – informácie

Výsledné fotografie dodávame elektronicky, alebo na požiadanie aj v tlačenej verzii. Cena je závislá od dĺžky fotenia a počtu objednaných záberov.

Záver

Glamour fotenie je formou umenia, ktoré zdôrazňuje krásu, šarm a osobnosť klienta. S prípravou, osvetlením a štýlom dosiahneme pôsobivé výsledky, ktoré budú ohromovať a inšpirovať aj samotnú modelku. Bez ohľadu na to, či je vaším cieľom fotografie použiť pri tvorbe módnych portrétov, editoriálov alebo reklám, glamour fotenie je skvelý spôsob, ako zachytiť krásu a eleganciu v každom zábere.