Exteriérové fotenia nám ponúkajú širokú škálu možností, už len si vybrať to správne miesto a čas. Výhodou je denné svetlo, ktoré ale pri nevhodnom čase fotenia môže byť na škodu a fotografie preexponuje. Pri plánovaní fotenia v exteriéri je nutné termín zvoliť s prihliadnutím na ročné obdobie, čas, počasie a samozrejme miesto, na ktorom plánujeme fotenie. Najvyhľadávanejšie miesta na fotenie vonku sú v blízkosti jazier, polí, lesov, či lúk. Každé poskytuje iné podmienky, na niektorých miestach je vhodnejšie fotiť skoro ráno, alebo pred západom slnka, aby sme sa vyhli preexponovaným fotografiám. Niektoré naopak treba dosvietiť, či už svetlami, alebo odrazovou doskou.

Ak chceme fotenie v exteriéri správne naplánovať, je nutné si upresniť, čo od neho očakávame. V takomto prípade vám rada poradím niektoré z mojich obľúbených miest podľa lokality, ktorú máte najbližšie a typu miesta, na ktorom by ste sa radi vyfotografovali. Spoločne vyberieme tú najlepšiu lokalitu podľa toho, či pôjde o fotografie detí, portrétov, rodinné fotografie, alebo iné fotenie v exteriéri.

Môj ateliér sa nachádza v blízkosti lesa aj jazier a práve preto poskytujem možnosť nakombinovať exteriérové fotenie spolu s ateliérovým v jednom termíne.

Výsledné fotografie dodávam elektronicky, alebo na požiadanie aj v tlačenej verzii.

Cena za fotenie v exteriéri je závislá od toho, či fotíme deti, rodiny, alebo portréty a od počtu osôb.