predsvadobné fotenie
Predsvadobné fotenie

Blíži sa ten deň! Ocitli ste sa na ceste zložiť sľub s láskou svojho života. Ten pocit je neopakovateľný! Každý kto ho zažil, vie, že stojí veľkú námahu, aby sa váš deň D stal presne takým, ako ste si ho vždy predstavovali.

Premýšľali ste o predsvadobnom fotení? Aj keď je vaša odpoveď záporná, nie je dôvod na paniku! Nemá zmysel pridávať viac stresu do vášho nabitého programu. Náš rýchly a praktický sprievodca predsvadobným fotením vám pomôže rýchlo sa zorientovať a zariadiť tak, aby váš zážitok z predsvadobného fotenia mohol byť rovnako úžasný ako svadba.

Vyzdieľame pre vás množstvo unikátnych tipov a trikov, aby ste svoje predsvadobné fotenie zvládli štýlovo a elegantne.

1. Vyberte si ideálne miesto na fotenie pred svadbou

Vaša svadba je rodinná záležitosť, zatiaľ čo predsvadobné fotenie je len o vás dvoch. Fotografie musia odrážať lásku a šťastie z toho, že spolu plánujete stráviť zvyšok života. O čo viac námahy vložíte na výber vhodného prostredia na predsvadobné fotenie, o to menej námahy budete vynakladať pri samotnom fotení, aby ste dosiahli očakávaný výsledok.

Preto je potrebné vybrať miesto, ktoré zodpovedá vašej spoločnej nálade ako páru. Skúste si vybrať miesto, ktoré pre vás niečo znamená. Čím viac budete mať vzťah k miestu, na ktorom budete fotiť, tým viac budú vaše fotografie vyzerať nenútene a budú prirodzene podložené skutočnými emóciami.

2. Vyberte si outfity, ktoré sa navzájom dopĺňajú

Aj keď ide o veľmi bežné a zrejmé tipy na fotografovanie každého páru, žiaľ, mnohí stále robia chybu pri výbere oblečenia na predsvadobné fotenie a skončia s katastrofálnym konečným výsledkom. Nevyberte sa rovnakou cestou.

Odporúčame zvoliť si oblečenie tak, aby sa pred kamerou navzájom dopĺňalo. Zamyslite sa nad štýlom a farbou, ktorá bude na fotografiách hovoriť o vašich predstavách, snoch alebo pocitoch. Je lepšie, aby bolo jednoduché a odrážalo vašu vlastnú osobnosť. Príliš veľa farieb a vzorov môže pokaziť podstatu celého fotenia.

3. Cíťte sa komfortne v blízkosti osoby, ktorá bude držať fotoaparát na vašom predsvadobnom fotení.

Áno, hovoríme tu o fotografovi. Nehovoríme, že s fotografom musíte byť vo veľmi priateľskom vzťahu, ale mali by ste si vybudovať vzťah, aby ste sa pri fotografovaní s ním cítili pohodlne.

Predsvadobná fotografia je o dekódovaní vašej chémie a jej následnom prevedení do fotografií. Je nemožné kliknúť na prirodzené fotografie, ak svojho fotografa vôbec nepoznáte. Odporúčame vám, aby ste si zo svojho plánu vyčlenili trochu času na prediskutovanie fotenia a vašich očakávaní s fotografmi ešte predtým, ako dokončíte dátum fotenia.

4. Pred natáčaním prediskutujte farebnú schému

Ak chcete svoje predsvadobné fotografie v konkrétnej farebnej schéme, mali by ste to vopred prediskutovať s fotografom, pretože si to môže vyžadovať zmenu celého konceptu fotenia. To určite ovplyvní výber vašich outfitov, lokalít a fotografických filtrov.

Ak chcete na predsvadobnom fotení predviesť akúkoľvek konkrétnu farebnú scenériu, určite to zmení celkový vzhľad vašich obrázkov. Konečný výsledok sa bude líšiť od bežných fotografií. Takže lepšie pochopíte, aké sú vaše očakávania a čo sa dá dosiahnuť ak to prekonzultujete pri osobnom stretnutí. To vás ušetrí od akéhokoľvek sklamania.

5. Buďte sami sebou

Nič nevyzerá na fotkách lepšie, ako keď sa rozhodnete byť sami sebou! Byť verný svojim emóciám k svojmu partnerovi môže byť vážne magické a rozdiel je vidieť na vašich predsvadobných fotografiách. Príďte oddýchnutí a vychutnajte si chvíle, kde ste iba vy dvaja stredobodom pozornosti.

Nerobte si starosti s fotoaparátom. Netrápte sa tým, ako by ste na tých fotkách vyzerali. Všetko je v poriadku a všetko, čo musíte urobiť, je užívať si spoločnosť svojho milovaného partnera. Toto fotenie je určené len pre vás dvoch a „neistota“ tu nemôže byť tretím spoločníkom.

6. Dôverujte svojmu fotografovi

Len čo si najmete profesionála na predsvadobné fotenie a vymeníte si s ním svoje nápady a myšlienky, fotograf si začne všetko v hlave predstavovať. Keď fotíte s profesionálnym fotografom, nesmiete prehliadať jeho/jej skúsenosti a odbornosť v tejto oblasti.

Oni vedia najlepšie ako vás môžu doviesť k úžasnému výsledku. Mali by ste im dôverovať a dovoliť  vydať sa cestou, ktorú navrhujú. Budete mať veľa dobrých fotografií do rámikov, ak budete rešpektovať ich rady ako vyťažiť s foťákom to najlepšie.

Záver

Váš deň D je za rohom a vy dvaja ste, dúfajme, pripravení na fantastické predsvadobné fotenie s naším rýchlym sprievodcom. Pamätajte, že na ničom nezáleží viac ako na vašom šťastí. Takže buďte šťastní a vyzerajte báječne na všetkých svojich fotografiách, ako aj v živote.