cesta do Dubaja
Cesta do Dubaja

Od prelomu 21. storočia Dubaj vedie v rebríčku obľúbených turistických destinácií po celom svete. Toto mesto dosiahlo to, že sa jeho ambiciózna stratégia cestovného ruchu stala úspešnou. Je fascinujúcou kombináciou mystickej stránky arabského sveta a očarujúceho vybavenia modernej metropoly.

Existuje mnoho miest s rôznymi atrakciami, ktoré vzbudzujú túžbu ich navštíviť, ale je len málo miest, ktoré dokážu konkurovať tým, ktoré malý emirát Dubaj ponúka. Ak neviete kde začať, čítajte ďalej.

Nižšie sa dočítate o 5 atrakciách, ktoré môžete vyskúšať v Dubaji. Je to určite skromný začiatok, pretože do zoznamu môžete pridať toľko, koľko si vaše srdce praje!

1. Prehliadka Dubaja vyhliadkovým autobusom

Vybrať si prehliadku mestským autobusom bolo vždy tou najlepšou vecou začať, najmä pre tých, ktorí sú v Dubaji prvýkrát. Mesto má dobrú infraštruktúru a Big Bus Dubai vás ochotne odvezie k najznámejším turistickým atrakciám v meste.

Prehliadka Big Bus Dubai vám pomôže objaviť tradičnú kultúru mesta a zároveň jeho výnimočne modernizovaný aspekt za jediný deň. S viac ako 35 zastávkami cestou a komentárom dostupným v 12 jazykoch je Big Bus Dubai fascinujúci zážitok, ktorý by si nikto nemal nechať ujsť!

2. Zábavné fotenie po celom meste

Návšteva Dubaja sa pre každého stane vzrušujúcou a nakoniec je ťažké sa z tejto slučky dostať von! Najlepším spôsobom, ako si uchovať svoje spomienky aj inak ako len v hlave, je premeniť ju na úžasné fotografie a krátke videá.  A najlepšie, ak to urobíte s profesionálnou pomocou. Fotograf, ktorý má oko pre detail, pozná fotogenické miesta a okrem toho sa dohovoríte aj po slovensky vám môže pomôcť spestriť výlet a uchovať krásne materiály, s ktorými sa môžete pochváliť.

Ďalším dôvodom, prečo vyhľadať profesionálnu pomoc pri fotografovaní v Dubaji je, že vaše fotografie nielenže vyniknú, ale zachytia vás aj s celou rodinou z tých najlepších uhlov na tých najkrajších miestach, ktoré môžete spoznať práve vďaka foteniu. Profesionálne fotenie vám umožní nakombinovať vás a mesto Dubaj do tých najkrajších obrázkov, na vás bude len užívať si daný okamih.

3. Dubaj fontána

Nachádza sa hneď vedľa Burj Khalifa a Dubai Mall. Jedna z najväčších fontán na svete s vlastnými tanečnými choreografiami a sprevádzaná skvelou hudbou poteší vaše oči niečím naozaj výnimočným až fascinujúcim.

Tento pohlcujúci, osvetlený a hudobný zážitok si môžete najlepšie vychutnať na vyhradenej 272 metrovej plávajúcej plošine alebo pri rezervácii miesta na loďkách plávajúcich okolo fontány.

4. Skydive Dubai

Vedeli ste, že Dubaj je rajom pre ľudí túžiacich po dobrodružstve? Ponúka množstvo adrenalínových aktivít a Skydive Dubai by mal byť na prvom mieste vášho zoznamu.

Skydiving v Dubaji vám umožní preskúmať tie najúžasnejšie lokácie a budete fascinovaní výhľadom, ktorý sa vám naskytne. Parašutizmus nad oblohou legendárneho ostrova Palm Jumeirah vám doslova vyrazí dych.

5. Zachyťte fascinujúcu panorámu mesta cez Sky Views Dubai

Milovníci vzrušenia sa môžu cítiť šťastní priamo v srdci mesta a Sky Views Dubai je jedným z takýchto epických zážitkov. Táto úžasná sklenená šmýkačka, umiestnená v ohromujúcej výške 219 metrov nad zemou na 53. poschodí hotela Address Sky View, vám umožní znova prežiť detské časy len s niekoľkými extra zákrutami!

Toto jedinečné sklenené observatórium disponuje aj skleneným výťahom a mostom, aby ste ešte viac otestovali vašu lásku k výškam a vzrušeniu. Mimoriadne odvážni jedinci môžu výjsť na Edge Walk a visieť na stene budovy, zatiaľ čo sú pevne uchytení bezpečnostnými lanami.

Záver

Či už pôjdete na jazdu na vlnách Dubai Fountain Lake alebo na profesionálne fotenie po plážach, či do mesta, v Dubaji zažijete najlepšie chvíle svojho života. Práve sme vymenovali päť; a tento zoznam môžete ďalej dopĺňať. Šťastnú dovolenku!