V tomto článku vám prezradím niektoré z mojich obľúbených exteriérov, ktoré využívam na fotenia počas leta. Samozrejme, zameriam sa na tie ľahko dostupné.

Gaštanová alej v Rusovciach

Fotenie v Gaštanovej aleji, ktorá bola vysadená pred viac ako 90 rokmi ponúka vynikajúcu príležitosť pre rodinky s deťmi. Okrem krásnej zelenej steny pozdĺž celej aleje tu nájdete aj široké sťaté pne vhodné na peknú kompozíciu celej rodinky. Počas celého dňa je tu možné fotiť a nájsť miesto, ktoré nie je príliš presvietené slnečnými lúčmi. Predpoludním je možné využiť takmer celú aleju, poobede je ideálne fotiť popri zelenom múre, ktorý tienia okolité gaštanové stromy. Výsledok na fotkách naozaj stojí za jej návštevu.

Vstup do lesa v Rusovciach

Ak máte radi vodu na fotkách a nechce sa vám ísť na dlhšiu cestu k jazerám, toto je ten správny tip! Hneď od gaštanovej aleje pokračuje vstup do lesa. Nájdete ho ľahko, pretože je pred ním viditeľná rampa. Prejdete asi 30 metrov a po pravej strane uvidíte vodu. Sú tam krásne scenérie, ktoré viete použiť tak, že výsledný efekt vyzerá akoby ste boli na jazere. 

Tipy na letné fotenia v prírode v Bratislave a okolí: kaviarnička Sankt Vitus Kaffee

Ešte jedno z mojich obľúbených exteriérov v Rusovciach! Na tomto krásnom a veľmi dobre dostupnom mieste nájdete hneď niekoľko benefitov. Stromy, figovník, veľké kamenné pozadie, starodávny koč a romantické sedenie vhodné aj pre svadobné portréty. Deti môžu využiť nové ihrisko a viete ich tak motivovať po fotení, ak sa pre ne po chvíli stane nudným. Personál kaviarne je veľmi prívetivý a ochotný. Ak plánujete fotenie v ich areáli samozrejme si nezabudnite aj niečo objednať. Počas celého roka majú bohatý výber nápojov a sezónnych pochutín.

Nábrežie Dunaja

Veľmi široký pojem, ale nábrežie Dunaja naozaj ponúka aj široké spektrum možností na fotenie vonku. Okrem všetkých tých krásnych zákutí, ktoré v týchto končinách nájdete by som rada dala do pozornosti pobrežie hneď za Au Cafe, kde môžete využiť tie najkrajšie pozadia s bratislavským hradom, alebo známym UFO. Tieto prvky dodajú vašim fotografiám správny „šmrnc“. Okrem toho tu nájdete originálnu rekvizitu – modrý drevený čln, ktorého samotná farba spestrí každý záber. Tým, ktorí chcú zachytiť na svojich fotografiách aj čaro Bratislavy toto miesto určite odporúčam.

Tipy na letné fotenia v prírode v Bratislave a okolí: fotenie medzi vinicami

Svätý Jur, Pezinok. Áno, presne to sú oblasti kde nájdete nádherné miesta vo viniciach v kopcoch. Hneď po príchode do Svätého Jura sa po ľavej strane nachádzajú karpatské vinohrady. Keďže ide o súkromné pozemky, o ktoré sa majitelia s láskou starajú a chránia si ich, určite na ne priamo nevstupujte! Keď zaparkujete auto hneď pod vinicami na prístupovej ceste, táto sa zužuje a vedie pomedzi vinice. Okrem toho, že si tu môžete urobiť krásne zábery, môžete fotenie spojiť s príjemnou prechádzkou, ktorá vo vás zanechá nezabudnuteľné spomienky. Ak máte času viac a fyzická kondícia vám to umožňuje, odporúčam pokračovať pešo až do hôr kde nájdete aj turistické chodníky a z prechádzky môže byť celodenná túra. Bezpochyby na tomto mieste uvidíte jeden z tých nezabudnuteľných západov slnka 😊

Pezinský zámocký park

Je lákadlom pre rodiny s deťmi. Áno, nachádza sa v meste Pezinok a ľahko ho nájdete aj podľa samotného názvu v googli. Ak poznáte hlavné námestie v Pezinku, kde je množstvo kaviarničiek s terasami, tak tento park sa nachádza veľmi blízko a prejdete tam aj pešo. V strede parku je jazero, na ktorom plávajú labute a kačky. Po celom parku nájdete okrem iných zvieratiek aj krásne pávy, ktoré vám pri troške šťastia môžu spestriť fotografie. Toto miesto na fotenie odporúčam rodinám s deťmi, alebo párikom, ktoré majú radi romantické prostredie a prechádzky.

Tipy na letné fotenia v prírode v Bratislave a okolí: fotenie pri rybníku

Vrátim sa ešte do Svätého Jura a ukážem vám jedno čarovné miesto, ktoré poznajú väčšinou iba „jurania“. Malebný krásne upravený rybník. Na prvej križovatke pri vstupe do tohto mestečka k nemu odbočíte vpravo a pokračujete po ceste až k tunelu, za ktorým sa rybník nachádza. Záchytným bodom je logistické centrum, ktoré obchádzate. Auto nechajte hneď na začiatku a podľa aktuálneho času si viete nájsť to správne miesto s prirodzeným slnečným svetlom. Nájdete tu romantické lavičky, stromy, vysoké trávy, ale aj náznak pláže. Po jednej strane s istotou natrafíte aj na niekoľkých rybárov. Každý si nájde miesto, ktoré ho osloví najviac. Rybník je fotogenický okolo celého obvodu, záleží len na dopade slnečných lúčov a teda na konkrétnom čase kedy prídete. Každý môže využiť svoju vlastnú fantáziu. Hneď na začiatku nájdete bufet, kde si môžete oddýchnuť po fotení, alebo ak máte chuť, môžete pokračovať po hrádzi až k šúrskemu pralesu. Možností na fotenie, ale aj na prechádzky v okolí tohto miesta je naozaj dostatok.

Prajem vám príjemné fotografické zážitky s tým najkrajším výsledkom. Poteší ma, keď sa so mnou podelíte o vaše skúsenosti 😊