Líčenie na fotenie
Líčenie na fotenie

Aj v tejto ére kedy sa všade hovorí o tom, že sa máme prijať take aké sme, ľudia budú stale súdiť, pokiaľ ide o to, ako vyzeráme na fotografiách. A pre ženy je situácia ešte o niečo ťažšia. Na zvýšenie sebavedomia si môžeme povedať „do čerta s neprajníkmi“. Je čas ukázať svoje nádherné vlasy, make-up a aj to akí sme okúzľujúci na profi fotkách. Môžete sa  rozhodnúť pre fotenie rýchlo a kliknúť na prvé zmyselné fotografie, ktoré nájdete na webe, ale vsaďte na istotu a nájdite fotografa, ktorého dielo odhalí vašu „skutočnú krásu“.

Prečo však mať profesionálneho fotografa? No, existuje dosť dobrých dôvodov na to, aby ste si jedného najali a tento článok ich odhalí tu a teraz!

1. Zabezpečenie pohodlného prostredia

Najlepšie fotografie nevznikajú z ničoho nič! Pokiaľ sa nebudete cítiť dobre s osobou (osobami), s ktorou fotografujete, alebo s prostredím, v ktorom fotografujete, nevzniknú skvelé fotografie. Práve tu vám môže profesionálny fotograf pomôcť ušetriť čas, peniaze a snahu vyzerať čo najlepšie.

Profesionálni fotografi sú skúsení odborníci v nachádzaní krásnych a “fotogenických” priestorov, v ktorých sa budete cítiť pohodlne a sebavedomo. Keďže v tomto odvetví už nejakí čas pôsobia, ich doterajšie skúsenosti im pomáhajú urobiť z obyčajných ľudí takých ako na titulkách časopisov.

2. Líčenie na fotenie

Je zrejmé, že nie každý z nás pozná aký štýl vlasov a make-upu na nás vynikne na fotke najlepšie. Je dôležité vybrať si ten správny účes a make-up, aby ste mali krásne fotografie. Ako ho získať? Záchranou môže byť opäť rada od profesionálneho fotografa.

Skúsený fotograf vyberie líčenie na fotenie – účes a make-up pri fotení, ktorý hladko splynie s vašim fyzickým zovňajškom a vašou vnútornou osobnosťou. Zvýraznenie vašej krásy (zvnútra aj zvonku) je projekt, na ktorom pracuje profesionálny fotograf spolu s profesionálnym vizážistom.

3. Retušovanie

Nikto nie je dokonalý, ale každý chce byť takmer dokonalý! Aj keď niektorí z nás sú pripravení akceptovať to, že nie sme, aj tak na fotkách chcú byť fit. Veľa ľudí, sa na fotenie neodváži, lebo sa boja výsledku.

Len si vydýchnite! Ste krásna a sebavedomá. Ak sa s tým nestotožňujete, nechajte to vyriešiť fotografa za vás. Váš fotograf má všetky správne nástroje a správne retuše. Tieto retuše nie sú preto, aby ste na fotkách vyzerali inak, ale aby tým správnym spôsobom odhalili vašu zmyselnosť a krásu.

4. Zbavte sa svojich zábran

Profesionálny fotograf je niekto, kto pravdepodobne odfotografoval stovky (alebo možno tisíce) ľudí predtým, ako ste sa k nemu dostali. Pravdepodobne videl najrôznejšie typy postáv, rôzne štýly, osobné preferencie a osobnosti, ktoré existujú. Preto sa vôbec za nič pred ním nemusíte hanbiť.

Váš fotograf vás nikdy nebude súdiť a to bez ohľadu na to, akú máte veľkosť alebo aké sú vaše preferencie. S rôznymi osobnosťami pracuje na denno-dennej báze a to doslova! Zahoďte preto zábrany, dôverujte mu a užite si ten moment. Čaká na vás niečo výnimočné!

5. Rekvizity, poloha a svietenie

Treba vedieť, že krásne a zmyselné fotografie potrebujú viacero zosynchronizovaných faktorov. Nikto nemôže poprieť dôležitosť inovatívnych rekvizít, krásneho miesta, špičkového fotografického vybavenia, no najmä svetla.

Vy si nič zo spomenutého zabezpečiť nemusíte, dokonca nemusíte mať nad tým ani kontrolu, ale váš profesionálny fotograf áno. To je jeho práca. Fotografi si všetko naplánujú v dostatočnom predstihu, aby pripravili elegantné a intímne fotenie “na mieru” bez jediného zádrhelu.

6. Posilnenie vašej sebadôvery

Znie vám to príliš prehnane? Nemalo by, pretože to, čo sme práve povedali, nie je žiadny mýtus, ale tvrdý fakt! Takmer každý človek sa po osobnom fotení cítil sebavedomejší a viac sexy.

Ako je to vôbec možné? Je to len s pomocou profesionálneho fotenia? Dôvodom nie sú len slová uznania, ktoré si ľudia vypočuli od fotografov, ale najmä výsledok. Niekedy sa necítime šťastní z mnohých dôvodov, ale fotograf sa sústredí na to, aby preskúmal to pozitívne, čo je v nás cez objektív, a práve takto zveľadíme výsledok, nielen vďaka povzbudivých slov.

Na koniec…

Nie je nič zlého obdarovať sa fotením, pretože je to krásny spôsob, ako si zapamätať svoje telo ako umelecké dielo. Od úžasných vlasov a make-upu pri fotení až po prepracované pozadie – všetko bude tip-top tak, aby vám to pomohlo roztiahnuť krídla a ukázať vašu skrytú stránku. Začnite hľadať profesionálneho fotografa vo svojom okolí a spojte sa s týmto „kúzelníkom“ hneď teraz.