Podobne ako pri rodinnej fotografii aj pre fotenie detí je základom vytvorenie prirodzenej a uvoľnenej atmosféry. Je to o niečo náročnejšie práve preto, že deti sa fotia bez rodičov, takže je nutné ich zaujať, zabaviť, rozosmiať, aby neutekali „z pľacu“. Najkrajšie zábery sú práve tie nečakané „momentky“. Pre tieto prípady majú detičky u mňa v ateliéri k dispozícii hračky, knižky, plyšáky, aby sme ich pozornosť vedeli odlákať od fotoaparátu a nafotili v prirodzených pózach pri hre. Ak však dieťa na fotenie nie je zvyknuté a zaujíma sa viac o fotoaparát ako o hračky – môže sa na začiatok zabaviť aj tak, že bude fotiť spoločne so mnou so starým fotoaparátom, ktorý mám pre takéto prípady k dispozícii.

Fotenie detí môže prebiehať aj v exteriéri pokiaľ si vopred dohodneme takúto formu fotenia. Keďže v blízkosti ateliéru sa nachádza les, jazerá, či hrádza je možné nakombinovať aj ateliérové fotenie spolu s exteriérovým v jednom termíne.

Rekvizity sú k dispozícii v ateliéri, po dohode ich zabezpečujem aj na fotenie v exteriéri. Zapožičať si môžete šaty, topy, vlasové a iné doplnky pre dievčatá do 8 rokov a elegantné kravatky pre chlapcov do 10 rokov. Počas fotenia budem vaše deti usmerňovať, pokúsim sa ich spolu s vami rozosmiať, alebo inak upútať pozornosť. Dobrá nálada je základom pre fotenie detí.

Fotenie trvá približne 1 hodinu.

Výsledné fotografie dodávam elektronicky, alebo na požiadanie aj v tlačenej verzii.