Tak ako každá fotografia si zaslúži úpravu, tak aj každá tvár, ktorá je na nej zachytená si ju priam vyžaduje. Nielen preto, aby sme prekryli jej malé nedostatky, ale najmä preto, aby sme výsledný efekt na fotke dotiahli k dokonalosti. Je dobré mať na pamäti, že pred fotením sa môžete nalíčiť o niečo výraznejšie ako keď sa líčite napríklad na večierok. Dôvodov na to je hneď niekoľko. 

Prvým je fakt, že na fotografii sa automaticky výsledok zjemní nasvietením tváre. Svetlo vieme prispôsobiť pleti a preto sa inak osvetlí tvár s takmer dokonalou pokožkou a inak tvár, ktorá trpí nejakými nedostatkami. Iné svetlo vyžaduje mastná pleť a iné suchá. V konečnom dôsledku je dôležité tiež, aby fotograf pri retušovaní mohol z nejakého farebného základu vychádzať, aby nemusel umelo dokresľovať líčenie, čo je na úkor prirodzenosti. 

Druhým dôvodom je prirodzené zladenie make-upu a zvýraznenie tých čŕt na tvári, ktoré každá osobitne vyžaduje. To sa v postprodukcii robí len veľmi ťažko a nikdy to nemá taký pekný efekt ako keď je tvár nalíčená od profesionála

Tretím nie menej dôležitým je príprava pleti pred fotoobjektív. V tomto prípade nehovoríme len o ženách ale aj o mužoch. Minimálne trošku púdru, či zmatňujúceho makeupu zabráni nežiadúcim odleskom na tvári. 

Čo sa týka samotnej kozmetiky, jej výber je rovnako podstatný ako výber samotnej vizážistky. Okrem toho, že sa chceme vyhnúť rôznym alergickým prejavom, ktoré naša pokožka môže získať po nalíčení nevhodnými prípravkami, želáme si vyzerať atraktívne.

Takže áno, v tomto článku sa budeme rozprávať o beauty kozmetike. Prezradím vám moje obľúbené prípravky, ktoré radi používame nielen v ateliéri, ale najmä v súkromí.

Služby profesionálnych vizážistiek si na fotenia zabezpečujem, preto vnímajte tieto tipy len ako moje obľúbené. Aj keď mnohé z nich pochádzajú práve od profesionálnych vizážistiek, iné som si nejakou cestou našla a obľúbila sama.

Začíname s líčením

Krok 1

Čistú tvár zhydratujem prípravkom „Liquid Hydration“ od G&G.

Krok 2

Jemne nanesiem sérum, mojimi obľúbenými sú tie od G&G, následne svoj denný krém (Dr. Nona, Esthederm, Sisley) a nechám vstrebať.

Krok 3

Nanesiem primer, podkladovú bázu Dior pod make-up.

Krok 4

Použijem bledý korektor Pupa, alebo Bobby Brown pod oči, ktorým zjemníme tmavé kruhy. Štetcom korektoru tento rozotriem a doklepem jemne prstami. Viem, že tento krok sa zvykne robiť až po nanesení bronzera, mne konkrétne vyhovuje takto.

Krok 5

Použijem Camouflage Cream Artdeco na prekrytie nedostatkov na pleti – fľaky, škvrnky, vyrážky.

Krok 6

Nanesiem suchý make-up Sensai buď penou, alebo štetcom po celej tvári.

Krok 7

Prechádzam na klasický tekutý make-up, napríklad Sisley, alebo Charlotte Tilbury. Tento si nenatieram v hrubej vrstve, používam iba jemnú vrstvu, aby som zachovala prirodzenosť a viac dám len na miesta, ktoré je potrebné prekryť. Nanášam ho aj na viečka a kútiky očí.

Krok 8

Bronzer Armani v správnom odtieni k svojej pleti začínam nanášať štetcom od stredu čela krúživým pohybom akoby som písala číslo 3 smerom cez lícne kosti k ústam a odtiaľ pokračujem v kreslení spodného bruška trojky po okrajoch sánky až k brade. Tento pohyb opakujem aj na druhej strane tváre a na konci už len zjednotím odtieň a zvýrazním bradu, špičku a koreň nosa.

Krok 9

Líčka! Na tie mám rada Sensai. Ak nemáte obočie vytetované, môžete si ho zvýrazniť napríklad ceruzkou Bobby Brown, alebo špirálkou Benefit na obočie.

Ak sa pýtate, kde zostali tiene, či ostatné beauty farbičky – tieto naozaj nepoužívam na seba veľmi často. Ak áno, potom väčšinou Channel, alebo Pupa, ktoré mám vo svojej výbave. 

Krok 10

Ak nemáte linku na viečkach trvácnu, výborná je od Charlotte Tilbury – The Classic. V tomto kroku je dobré ešte skontrolovať kruhy pod očami, ak stále sú, trošinku doťuknem korektorom (vid. Krok 4).

Krok 11

Na pery používam buď iba lesk Victoria Secret, alebo rúž Shiseido.

Krok 12

Posledným krokom je nanesenie špirály – tento je pre mňa asi najdôležitejší. Krásne dlhé mihalnice vedia naozaj pomôcť „vykúzliť“ ten najlepší výsledok. No a akú špirálu mám najradšej? Po tej mojej najobľúbenejšej Max Factor Stretch, ktorá sa už nevyrába som vyskúšala naozaj rôzne. Hlavne tie s krátkymi rovnými štetinami, s ktorými sa mihalnice najlepšie zhustia a aj predĺžia. Momentálne mám v ruke Benefit, ale ak zoženiete Charlotte Tilbury, určite budete spokojné 🙂

Ďakujem vám za prečítanie môjho blogu do konca. Ak máte svoje vlastné tipy, rady, neváhajte a napíšte mi. Možno sa vzájomne inšpirujeme.